Kurz 2

Sem vložte podnadpis

KURZ profesní sebeobrany 2

Tento kurz je zaměřený na nácvik základních úderů a kopů, využitelných v profesní sebeobraně. A na použití teleskopického obušku ve služebním zákroku. Obě témata se úzce prolínají, jelikož se jedná tvrdší donucovací prostředky.  Jak údery a kopy tak použití obušku navíc vyžaduje dobrý bojový postoj. Ne vždy si budete moc připravit obušek před zákrokem. Někdy musíte nejprve použít např. údery a kopy, získat čas a prostor. Poté teprve tasit obušek. 

Údery a kopy v profesní sebeobraně - nácvik základních úderů a kopů sebeobrany na lapy. Přímé údery (pěst vs. otevřená dlaň). Lokty. Kop do rozkroku. Kop kolenem. 

Použití teleskopického obušku - teorie, nošení a tasení obušku. Právní rámec a přiměřenost. Nácvik základních úderů obuškem na speciální lapy. Princip sebeobrany a boje s obuškem a jeho využití v profesní sebeobraně strážníkem. Obrana proti více útočníkům. Modelová situace a praktická cvičení.

Při modelové situaci se používá speciální tréninkový obušek Blue Baton.


Tento obušek je věrnou kopií standartního ocelového obušku. A simuluje i otevření a zavření obušku. Je vyroben z lehkého a pružného plastu. Jeho údery jsou poměrně nepříjemné, ale nehrozí zlomeniny ani zranění. Modelová situace se tak mnohem více přibližuje realitě. Navíc si díky jeho možnosti otevírání a zavíraní vyzkoušíte v modelové situaci i tasení a otevření obušku.

Na tento kurz potřebujete teleskopický obušek s pouzdrem a opaskem.

Délka kurzu 8 hod. Cena 1180 Kč.