"profesionály dělá výcvik - vyrábíme profesionály"

Kurz použití obranného spreje

Obranný sprej ( pepřák nebo také kasr ), je oblíbený a jednoduchý prostředek sebeobrany. Určitě ale není vhodné ho poprvé vyzkoušet až v krizové situaci. Na kurzu se dozvíte vše co byste měli vědět pokud nosíte nebo chcete nosit obranný sprej a jaký typ spreje je vhodný. S cvičným sprejem naplněným vodou si vyzkoušíte jak ho správně použít a dobře zasáhnout.

Naučíte se jednoduchou sebeobranu, jak odrazit útočníka než sprej začne účinkovat. Řekneme si také něco o psychologii konfliktu a komunikaci s případným útočníkem a základní pravidla bezpečného chování. A vše nakonec procvičíte v modelové situaci na figurantovi.

Tento kurz není pouze o použití spreje, ale je komplexním minimem osobní bezpečnosti, které by měl znát každý. Kurz je vhodný především pro ženy. Kapacita omezena max. 10 osob.

Více info. o kurzu a jak kurz hodnotili jeho účastníci si můžete přečíst v článku na mém blogu. Na kurzu si můžete zakoupit obranný sprej zančky Sabre, které používá mimo jiné i policie v USA. Vybavení na kurz:

- sportovní oblečení (doporučuju jedno náhradní triko) - jeden kus oděvu s kapsou, kam bude možné uložit cvičný sprej - pití

Čas a místo:

Kurz se bude konat 15.09.2019 od 09:00 - 12:00 hod. v tělocvičně v Praze (bude upřesněno po přihlášení). Cena: 550 Kč.

Co o kurzu řekli:

Zuzka

Ahoj Honzo, ja bych Ti za kurz chtela moc podekovat. Jeste ted to vstrebavam. Velice mne potesilo, ze byla propojena teorie i prakticke ukazky, a to velmi ocenuji. Pro mne velke plus vyslechnout si priklady, vysvetleni k nim, priklad jak by to melo byt reseno, protoze se muzeme s timhle sejit jako zensky kdykoliv a nejen u me osoby, ale treba byt svedkem neceho, kdy i ja mohu pomoci....a prakticke ukazky...bomba! Moc se mi libilo, jak si to pojmul realisticky...presne tohle nekteri chlapi delaji a my si neumely poradit. Vlastne ani s blbym obtezovanim. Jasne NE, pro mne neexistovalo, nikdy jsem to nepouzila a spis se stahla a premyslela jak zmizet. Ja ani nemam, co v kurzu vytknout. Hned jsem se chvastala u sestry a jedne kamaradky. Za mne to bylo PERFEKTNI!!!

Martina

Mé pocity po skončení kurzu byly jedině kladné. Díky reálným ukázkám násilí, které se na ulicích děje, jsem sundala klapky z očí a dopadla nohama na zem... Odnesla jsem si spoustu užitečných postřehů, ať už se jedná o samotný trénink s použitím spreje, tak ale i tvé rady ohledně toho, jak předcházet situacím, kde bych se mohla dostat do problému, být víc všímavá k okolí a méně důvěřivá k cizím lidem atd... tohle všechno pro mě byly hodně důležité body. Kurz byl opravdu obsáhlý a já po něm byla druhý den jak zmlácená :-) , ale nadšená. Tvůj přístup k nám se mi také moc líbil. Já osobně cítila tvůj zájem na tom, že tím, co děláš, chceš pomáhat lidem, do toho empatie... to vše se mi moc líbí... palec nahoru :-) A negativa? Ten den jsem se neodvážila do metra :-) , ale už jsem to překonala :-) Zjišťuju, kolik těch pochybných lidí denně potkávám - všechny lustruju pohledem... zatím si to žádný nevyložil jako můj zvýšený zájem o mou osobu, uf... :-) Ještě jednou moc děkuju za celý kurz a přeji ti, ať se ti daří a nadále lidem otevíráš oči ohledně svého bezpečí. Měj se moc dobře!

Katka

Kurz se mi líbil, právě že jsem nevěděla, co mám čekat, ale už je mi používání pepřáku jasný a vidím za tím smysl, než když jsem ho před pár lety dostala jen se slovy na a nos ho u sebe.

Bára

Super to bylo, předčilo to očekávání. Jsem moc ráda, že jsem si mohla vyzkoušet situace jakoby v reálu. Doufám, že budeš dělat další kurzy a přihlásí se ti hodně lidí, protože je obrovský rozdíl znát teorii a vyzkoušet si to reálně. Za naši partičku tedy velké díky.